niedziela, 11 maja 2014

Ko ko ko...kurczak w kokosie

Człowiek zabiegany,wpada do sklepu zaraz po pracy...z dziećmi (po chwili wszyscy obecni w markecie już wiedzą, że co najmniej jedno nieletnie znajduje się w obiekcie). Zaczyna się niewinnie w alejce z nabiałem...śmietany, jogurty zaczynają zmieniać swoje położenie. Chwilę później na celowniku są już buteleczki z aromatami (cieszą się niezwykłą popularnością) a to niedobrze, bo to szklane a półtoraroczna dziewczynka nie wie jeszcze, że jak się szklanym rzuca to czasem się rozbija. Matka (czytaj ja) stojąca w kolejce po mięso robi się coraz bardziej niespokojna i pojawiają się pierwsze krople potu...rozbiegany wzrok próbuje nadążyć za małym człowieczkiem, który jest doskonale słyszalny ale gorzej widzialny...gdy pada pytanie "co pani podać" bez większego zastanowienia odpowiadam "dwie piersi z kurczaka"(byleby szybciej puścić sklep). W domu uświadamiam sobie...kurczak???...znowu...
Ale, ale... ostatnio przecież koleżanka w pracy natchnęła mnie nieco inną odsłoną tej nudnej już nieco sztuki mięsa (dzięki Ci Kaniu). 
I tak zamiast w bułce tartej, będzie w kokosie. 
Filozofia to żadna. Wszystko poza kokosem pozostaje tak samo jak przy tradycyjnej wersji kotletów.


Potrzebujemy zatem:
  • 2 piersi z kurczaka
  • sól, pieprz
  • czerwoną paprykę
  • mąkę
  • 2 jajka
  • 2-3 łyżki mleka
  • kokos


Piersi myjemy, oczyszczamy i dzielimy na mniejsze kawałki. 
Mięso przyprawiamy solą, pieprzem a ja dodałam odrobinę słodkiej papryki. Mąkę i kokos przygotujmy sobie gdzież w pobliżu a jajka wraz z mlekiem i odrobiną rozbełtajmy w osobnej misce. Każdą porcję mięsa dokładnie obtaczamy w mące, następnie w jajku a na końcu w kokosie i...do piekarnika nagrzanego do 220 stopni na ok. 30 min lub na skwierczący tłuszcz...Jeśli wolicie wersję mniej tłustą z piekarnika, to pamiętajcie, aby po ok 20 min obrócić porcje kurczaka na drugą stronę (najlepiej umieścić jej na papierze do pieczenia). Jeśli wolicie wersję "fat", kotlety wrzucajcie na skwierczący tłuszcz i tu kilka minut z jednej, kilka z drugiej strony i mięso gotowe:)

Do tego ziemniaczki, marchewka klarowana lub 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najlepsze!

Najsmaczniejszy - ranking stron kulinarnych

kolejne wyzwania

Zapraszam na durszlak

Durszlak.pl

A Wy kochacie gotowanie czy tylko lubicie?:)

Lista Blogów Kulinarnych

Zaglądajcie też na Mikser kulinarny

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów